http://addurl.nu Verification: 2eb47d17cfb1428b Your SEO optimized title page contents
آخرین خبرها
خانه / دیجی کتاب / دیجی کتاب اختصاصی / کتاب آپوپتوز و درمان سرطان
کتاب آپوپتوز و درمان سرطان

کتاب آپوپتوز و درمان سرطان

این کتاب ۱۱۷۲ صفحه ای کتابی انگلیسی و تخصصی در مورد آپوپتوز و درمان سرطان میباشد. البته شاید شما کاربر عمومی سایت باشید و با خود بپرسید که آپوپتوز یعنی چه؟

از لحاظ تاریخ شناسی واژه آپوپتوز برای اولین بار در سال ۱۹۷۲ میلادی توسط محققی بنام کر ۱ جهت توصیف مرگ فیزیولوژیک سلولی بر اساس تغییرات مورفولوژیکی و تمایز آن از نکروز معرفی شد. آپوپتوز کلمه یونانی است و به معنی برگ ریزان می باشد . اغلب منابع دو واژه آپوپتوز و مرگ برنامه ریزی شده سلول را مترادف هم به کار برده، عده ای دیگر نیز آپوپتوز را مهمترین نوع مرگ برنامه ریزی شده سلولی قلمداد کرده اند. این محققان مرگ برنامه ریزی شده سلولی را به صورت یک عنوان کلی جهت بیان و توصیف مرگ فیزیولوژیک سلولی به کار برده و آن را برحسب عامل ایجاد کننده مرگ سلولی، مکانیسم عمل، تغییرات مورفولوژیک و بیوشیمیایی به دو نوع مرگ برنامه ریزی شدهآپوپتوزی ۲ و مرگ برنامه ریزی شده غیرآپوپتوزی ۳ تقسیم بندی می نمایند.

در واقع آپوپتوز مرگ فیزیولوژیک سلولی است که در شرایط طبیعی سبب حذف سلول های پیر، آسیب دیده، اضافی و مضر می شود و برای تکامل و هوموستاز بافتی ضروری است . آپوپتوز خود در ترمیم و نوسازی بافتی و نیز حذف سلول های واکنشگر نقش دارد. هرگونه اختلال در روند آپوپتوز، منجربه بیماری می شود که می تواند ناشی از کاهش مرگ سلولی

باشد که منجر به ایجاد و رشد سلول های سرطانی و یا اختلالات خود ایمنی می گردد. بالعکس افزایش غیر طبیعی مرگ سلولی در بیماری هایی نظیر اختلالات نورودژنراتیو و ایدز دیده می شود .داروهای شیمی درمانی سبب القاء آپوپتوز در

سلول های سرطانی می شوند.

عزیزان توجه داشته باشید که کتب زیادی به زبان فارسی در این زمینه در ایران چاپ شده است که در آینده در این صفحه سعی مینماییم برخی از آنها را برای استفاده ی شما قرار دهیم.

 

رمز فایل زیپ کتاب ZISTAMOOZAN میباشد

آپوپتوز و درمان سرطان

جوابی بنویسید

Verification: 2eb47d17cfb1428b