http://addurl.nu Verification: 2eb47d17cfb1428b Your SEO optimized title page contents
آخرین خبرها
خانه / دانش آموز / آزمون / نکاتی در مورد کنکور و مزایای زیست آموزان
نکاتی در مورد کنکور و مزایای زیست آموزان

نکاتی در مورد کنکور و مزایای زیست آموزان

تعداد و زمان سؤال‌ها:

در کنکور سراسری شما باید به ۵۰ تست زیست‌شناسی پاسخ دهید و زمان پاسخ‌دادن ۳۶ دقیقه است؛ یعنی، حدوداً برای هر سؤال ۴۳ ثانیه فرصت دارید. از کتاب دوم حدوداً ۱۱ تا ۱۴ تست می‌آید. از کتاب سوم ۱۸ تا ۲۰ تست و از کتاب پیش ۱ (۵ فصل اول کتاب سال چهارم) ۵ تا ۷ تست و از کتاب پیش ۲ (فصل ۶ تا ۱۱ کتاب سال چهارم) ۱۲ تا ۱۴ تست. البته بسیاری از این تست‌ها ترکیبی هستند؛ یعنی یک تست می‌تواند مربوط به چند فصل یا چند کتاب باشد. به‌طور مثال:

تست کنکور سراسری ۱:

بدن انسان برای مقابله با عامل کدام بیماری پرفورین ترشح می‌کند؟

۱) سل ۲) مالاریا ۳) دیفتری ۴) تب‌خال

دقت کنید تست مربوط به فصل ۱ سال سوم است و گزینه‌ی ۱ و ۲ مربوط به فصل ۹ چهارم؛ گزینه‌ی ۳ مربوط به فصل ۱۰ چهارم و گزینه‌ی ۴ مرتبط با فصل ۲ سال چهارم. من همین‌جا توصیه‌ای اکید می‌کنم، فصل ۹، ۱۰ و ۱۱ سال چهارم را حتماً خط به خط و کلمه به کلمه حفظ کنید. قطعاً ضرر نمی‌کنید.

حالا به این تست کنکور سراسری ۲ توجه کنید:

چگونگی وراثت ژن‌های ………….. می‌تواند تأییدی بر قانون جورشدن مستقل ژن‌ها باشد.

۱) دیستروفی عضلانی دوشن و سیناپسین ۱ ۲) رنگدانه‌شدن شبکیه‌ی چشم و نشانگان زالی- ناشنوایی

۳) پذیرنده‌ی آنژیوتانسین ii و هانتینگتون ۴) کام شکاف‌دار وابسته به x و پروتئین ریبوزومی

می‌بینید که تست مربوط به فصل ۸ سال سوم است، ولی گزینه مربوط به فصل ۲ سال چهارم است.

 

اهمیت درس‌ها:

از دید کنکوری، اهمیت هر فصل به تعداد سؤالات آن بستگی دارد. هرچند که روال کنکور همیشه ثابت نیست ولی برخی فصل‌ها در کنکور سراسری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. در سال دوم فصل‌های ۶، ۴، ۸ و ۳، در سال سوم فصل‌های ۸ و ۹ و سپس ۱، ۲، ۳، ۴ و ۱۱ و در سال چهارم فصل‌های ۵، ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ از اهمیت بیش‌تری برخوردار هستند.

 

نحوه‌ی مطالعه و ساعت مطالعه در طول سال:

در هر هفته باید حول و حوش ۱۲ ساعت زیست‌شناسی خوانده ‌شود که باید ۶۰ درصد زمان مطالعاتی شما مربوط به پایه باشد. سعی کنید فصل‌های به‌هم مرتبط را با هم مطالعه کنید. مطابق این جدول، لطفاً این فصل‌ها با هم خوانده‌شود یا حداقل موقع دوره با هم دوره شود.

فصل‌ها

اول زیست مولکولی ۱ و ۲ سال دوم + ۵ سال سوم + ۱ و ۲ سال چهارم

دوم ژنتیک ۶، ۷ و ۸ سال سوم + ۵ سال چهارم

سوم گیاهی ۳ سال دوم + قسمت آخر فصل ۶ سال دوم + ۹ و ۱۰ سال سوم

چهارم دستگاه‌های بدن ۴، ۵، ۶، ۷ و ۸ سال دوم + ۱، ۲، ۳، ۴ و ۱۱ سال سوم

پنجم متابولیسم ۸ پیش‌دانشگاهی

ششم چرخه‌ها ۹، ۱۰ و ۱۱ پیش‌دانشگاهی + ۹ سال سوم

هفتم متفرقه‌ها ۳، ۴، ۶ و ۷ سال چهارم

توجه داشته باشید شما عزیزان میتوانید در آزمونهای با کیفیت زیست آموزان که در دو فرمت کامپیوتری و اندرویدی تدوین و آماده شده و در ۳ سطح برگزار میشود شرکت نموده و در کنار آن زیست آموزان کاملا علمی و عملی به راهنمایی و مشاوره تحصیلی رایگان شما خواهد پرداخت و همچنین بسته های جزوه ای و نکات کنکوری صوتی نیز به رایگان در اختیار شرکت کنندگان در کنکورهای آزمایشی قرار خواهد گرفت که این موضوع یعنی شما با یک تیر یعنی شرکت در آزمونهای دوره ای و برنامه ریزی شده زیست آموزان علاوه بر راهنمایی و مشاوره رایگان، جزوات و مطالب آموزشی و نکات رایگان، فایلهای صوتی نکات طلایی زیست در ۳ سطح(سطح۱ نکات خط به خط، سطح۲ نکات مهم و طلای که مفهومی میباشند، سطح۳ که نکات کنکوری و به عبارت بهتر سوالات مفهومی و ترکیبی که احتمال بالایی دارد سوال کنکور باشند) به صورت رایگان که سطح ۲ آن در سایت زیست آموزان به رایگان موجود است را دریافت نموده و به نوعی پیشرفت و موفقیت خود را تضمین خواهید نمود. این پکیج آمادگی به نوعی تنها پکیج با این گستردگی پشتیبانی در ایران به شمار میرود و نقطه عطف آن جای است که در صورت دادن تضمین از سمت شما که تمام مواردی که زیست آموزان از شخص میخواهد را عینا موبه مو اجرا کنید ما هم تضمین به پیشرفت چشمگیر و موفقیت شما خواهیم داد.

در کنار موارد و اتفاقاتی که در سایت زیست آموزان خواهد افتاد گروه قصد دارد طی دوره های معین و مشخص اقدام به برگزاری همایش و سمینارهای آمادگی کنکور جهت جمع بندی و آمادگی کامل زیست آموزانیهای عزیز نموده تا تک تک به بررسی و آنالیز میزان پیشرفت و مشخص شدن نقاط ضعف عزیزان نموه به امید آنکه بر اساس استعداد و تلاش شما عزیزان بهترین نتیجه ممکن که پتانسیل آن در وجود شما وجود دارد را برای شما رقم زده تا در آینده جای هیج گله گزاری در وجدان خودتان نماند که من میتوانستم و کاش بیشتر تلاش میکردم و … .

قبل از ارتباط با گروه زیست آموزان حتما با پیامک به ۰۹۱۰۴۹۷۲۴۵۴ و پیام به ایمیلهای زیست آموزان هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید. ایمیلها:

info@zistamoozan.ir

group@zistamoozan.ir

realzistamoozan@gmail.com

realzistamoozan@yahoo.com

جوابی بنویسید

Verification: 2eb47d17cfb1428b