http://addurl.nu Verification: 2eb47d17cfb1428b Your SEO optimized title page contents
آخرین خبرها
خانه / کاربران عمومی / آموزش / اثرات درمانی طلا
اثرات درمانی طلا

اثرات درمانی طلا

زیست آموزان در این مقاله قصد دارد شما را با برخی خواص و ویژگی های طلا آشنا کند. طبق بررسی های به عمل آمده در چندین مقاله معتبر علمی توسط محققان زیست آموزان مشخص است که طلا فلزی است گرانبها که در صنایع گوناگون ، علم پزشکی و داروسازی کاربردهای متعددی دارد . احتمالا باور اینکه می توان از طلا در علم پزشکی و تهیه داروها بهره جست کمی مشکل به نظر برسد ولی امروزه محققین در پی یافتن کاربردهای جدید با اثرات مضر کمتر در بدن انسان و صرفه اقتصادی در ساخت تولیدات پزشکی هستند و تا حدی نیز در این راه به موفقیت هایی دست یافته اند به طوری که از طلا در درمان سرطان با استفاده از خاصیت ضد تومورآن ، برای روکش دندان ونیز به عنوان ردیاب زیستی جهت ارسال دارو به محل مورد نظر و…. استفاده می کنند . البته طلا از دیرباز در رابطه با سلامت انسان نقش با اهمیتی داشته است و دانشمندان مختلف ایرانی نیز در مورد خواص درمانی طلا بسیار سخن گفته اند، از جمله آن ها می توان به این موارد اشاره کرد که :
طلا فلزی است دارای طبیعت گرم و تر ، به دل نیرو بخشیده و اگر با آن بر روی پوست داغ زنند عفونتی را به دنبال نداشته و نیز ذکر شده که سرمه کشیدن با میل طلا فوائد زیادی دارد ( کانی شناسی در ایران قدیم به نقل از سرالاسرار ابن سینا و الجماهر فی معرفه الجواهر ابوریحان ).

همچنین پزشکان ژاپنی نیزعقیده داشتند که اگر طلا را گرم کنند و به یکباره در آب سرد فرو برند ، باخوردن این آب امراض بدن برطرف شده و شادابی روح را در پی دارد.

علاوه بر موارد فوق از دیگر فواید طلا میتوان به تاثیر مثبت در سیستم ایمنی انسان اشاره نمود و تا کنون تاثیرات چشمگیر متفاوت در دو جنس مختلف مذکر و مونث دیده نشده حال آنکه توصیه ها بیشتر روی فواید بیشتر این فلز بر روی جنس مونث تاکید دارد ولی این فلز زیبا و آرامش بخش از لحاظ بیولوژیک میتواند توسط آقایان نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که استفاده بیش از حد هر چیز حتی موادی مثل ویتامینها که کاملا برای بدن مفیدند، میتواند مضرات خودش را در بدن انسان داشته باشد چرا که بدن انسان با اعتدال به حیات خودش ادامه میدهد، استفاده بیش از حد طلا در بدن انسان میتواند اثرات منفی داشته و منجر به برخی حساسیتهای پوستی شود چرا که این فلز باعث تقویت سیستم ایمنی میشود حال آنکه استفاده بیش از حد و دائمی آن میتواند باعث تقویت این اثر و تقویت این فعالیت سیستم ایمنی همان حساسیت یا آلرژی را سبب میشود پس همانطور که توضیح دادیم تقویت سیستم ایمنی در حالت اعتدال عالیست ولی وقتی تشدید شود سیستم ایمنی میتواند به سلولهای خودش هم آسیب بزند پس در استفاده از این فلز اعجاب انگیز و زیبا حد اعتدال را رعایت نمایید.

زیست آموزان

جوابی بنویسید

Verification: 2eb47d17cfb1428b